Historie firmy

Firma KLIČKA s.r.o. zahájila svoji činnost od 1.1.2006. Společnost je zapsána v obchodním rejstříku KS v Hradci Králové a jejími dvěma jednateli byli při založení Klička Jindřich a Klička Petr. Firma byla založena jako pokračovatel podnikání p. Kličky Jindřicha, který podnikal již od roku 1991.

Od začátku se p. Klička J. věnoval hlavně pěstování zeleninové a květinové sadby, v zahradnictví v Dolním Újezdě, které měl nejdříve v pronájmu od ZD Dolní Újezd a v roce 1992 ho odkoupil do svého vlastnictví, a pěstování zeleniny a jahod na poli v Osíku. Od roku 1995 se stal nájemcem "Zahrady Osík" a podnikání bylo rozšířeno o pěstování jablek.

Další činností se v průběhu následujících let stal maloobchodní prodej potravin a to nejdříve v občerstvení u nemocnice v Litomyšli a potom i v kiosku v Osíku. Ten byl v roce 2000 přestavěn na zděnou budovu, ve které vznikl i další obor a to pěstitelská pálenice.

K 1.1.2010 firma Klička s.r.o. obhospodařovala 37 ha z toho 15 ha polí, na kterých pěstovala jahody, cibuli, zelí, okurky nakládačky a 22 ha jabloňových sadů. Pan Klička Jindřich nadále podnikal v Zahradnictví Dolní Újezd - nabídka květinové a zeleninové sadby pro zahrádkáře a provozoval pěstitelskou pálenici. Prodejnu potravin v Osíku pronajal od 1.1.2010 své dceři Pavle Součkové.

Dne 19.1.2017 nás navždy opustil zakladatel firmy Jindřich Klička.

V dnešní době firma Klička s.r.o. má jednoho majitele a zároveň jednatele p. Petra Kličku a podniká v následujících čtyřech oborech a to:

 • Prodejna potravin Osík 114
  otevírací doba:
  pondělí až pátek od 6.00 do 17:00
  sobota a neděle od 6:45 do 9:45
 • Pěstitelská palírna Osík 114
  nabízí zpracování kvasu i ovoce
  otevírací doba závisí na poptávce zákazníků
 • Zahrada "termosklad" Osík
  pěstujeme cibuli, jablka, okurky nakladačky a zelí
  celková výměra 10,1 ha
 • Zahradnictví Dolní Újezd
  pěstujeme sadbu bylinek, květin a zeleniny
  otevírací doba březen až červen


© Klička Osík s.r.o. 2022-2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!